KABLE GRZEWCZE TERMOFOL TF-KGJZ DO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

 Kable grzewcze Termofol TF-KGJZ przeznaczone są do ogrzewania podłogowego akumulacyjnego w budynkach mieszkalnych jak również użyteczności publicznej. Przewody grzejne instaluje się w warstwie wylewki betonowej lub anhydrytowej. W zależności od preferencji inwestora możliwa warstwa wykończeniowa podłogi to: płytki gresowe, kamień, marmur, deska podłogowa warstwowa, panel podłogowy laminowany, panel podłogowy winylowy.

 Kable grzewcze Termofol TF-KGJZ mają większą średnicę w porównaniu do typowych kabli stosowanych w matach grzewczych. 4.8–5.6 mm w porównaniu do 3.6 mm średnicy. Posiadamy w modele o długości od 10 do 200 metrów i mocy 10W/m oraz 7,5m do 155 metrów i mocy 20W/m.


 Produkt firmy Termofol jakim są przewody grzejne TF-KGJZ dedykowane są do ogrzewania pomieszczeń, w których wykończenie podłogi stanowi marmur lub terakota.

Do wykończenia można również wykorzystać:

  • drewniane, klejone do podłoża pokrycia,
  • wykładzinę PCV,
  • wykładzinę dywanową,
  • pokrycia „pływające”.

 Elektryczne ogrzewanie kablami grzejnymi ma wiele zalet. Przede wszystkim nie wymaga kosztownych instalacji, takich jak budowa kotłowni, instalacja pieca, montowanie kaloryferów i doprowadzanie rur. Sam proces instalacji ogrzewania jest mniej pracochłonny i dużo tańszy niż klasyczna podłogówka. System, a co za tym idzie, kable grzejne w wylewce, są instalowane jedynie w miejscach użytkowanych przez domowników. Nie ma zatem potrzeby rozkładania go na całej powierzchni posadzki, co przekłada się na oszczędności finansowe.

 Zaletą tego rozwiązania jest też krótki czas potrzebny na zaprojektowanie i wykonanie systemu. Przystępując do projektowania, należy ustalić moc grzejną na 1 m2 powierzchni – to parametr określający moc cieplną, którą należy dostarczyć, aby ogrzać dane pomieszczenie. Kolejny krok to ustalenie rodzaju materiału posadzki, a także określenie mocy jednostkowej, którą należy zastosować do ogrzania tego konkretnego typu podłoża. Ostatni etap to obliczenie odstępów między przewodami grzejnymi. Dokonując obliczeń, weź pod uwagę tylko powierzchnię wolną od zabudowy stałymi elementami, takimi jak wanna czy meble.